Лекція для студентів «Чорна неділя»

12 жовтня викладач циклової комісії загальної підготовки, спеціаліст вищої категорії, кандидат історичних дисциплін Наталія Надурак разом із студентами другого курсу спеціальності “Прикладна математика” відвідала лекцію-екскурсію «Чорна неділя» 12 жовтня 1941 р. Хоша’на Рабба –“Врятуй нас!”». У цей скорботний день говорили про 80-ті роковини одного із наймасовіших розстрілів у Європі, коли на єврейському цвинтарі Станиславова (нині – Івано-Франківська), який став “Бабиним Яром”, загинуло до 12 тисяч осіб, і який німецький дослідник Т. Зандкюлер назвав «стартовим пострілом» до «остаточного вирішення єврейського питання». Захід відбувся у Народному університеті громад Івано-Франківської ОТГ (який розпочав діяльність при Народному домі с. Крихівці Центру культури і мистецтв Івано-Франківської ОТГ). Студентам дуже важливо було почути про ці трагічні події зі спогадів очевидців, побачити і послухати головного рабина Івано-Франківського регіону Мойше-Лейб КОЛЕСНИКА, почути їдиш та молитви на івриті, переглянути цикл виставок, організований сектором юдаїки Інтерактивного громадського наукового та культурного центру «УСЕСВІТ ГРОМАД»: «Голокост євреїв Прикарпаття», «Гебрейський усе-світ Галичини», «Катастрофа українського єврейства», «Видання з юдаїки». Лекцію-екскурсію провела історик-джерелознавець Любов Соловка, за що їй велика подяка й пошана.