Сучасна Європа в Івано-Франківську

Калинова слобода – маленьке серце Європи в Івано-Франківську, яке зачаровує елегантністю, пишністю та мобільністю. Про це містечко відомо вже далеко за межами Прикарпаття. Тому студенти групи ПО-15 Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника разом з куратором Максимцем Богданом Володимировичем вирішили також оглянути цю архітектурну перлину нашого міста. Під час прогулянки житловим комплексом нас відразу вразило чисте повітря та кількість зелених насаджень, що оточують будівлі. На деревах є шпаківні, що створюють комфорт пернатим друзям. Також у містечку протікає річка Млинівка, біля якої проживають качки, нутрії й навіть щурі, які тішать око всіх відвідувачів та жителів містечка.

Ще Калинова слобода відома своїми оригінальними пам’ятниками, які символізують українські традиції. Одним з найцікавіших монументів є бронзова скульптура тендітної жінки у вишиванці та з калиновим вінком на голові. Це перший в історії Івано-Франківська та України загалом пам’ятник українській жінці. Скульптура козака з прудконогим конем виступає уособленням чоловічої нездоланності та нескореності. Якраз ці чесноти цінувалися на Запорозькій Січі. Справжньою окрасою житлового комплексу стали яскраві писанки, які символізують Воскресіння Христове. Сьогодні це невід’ємний атрибут великодніх свят. Зручності містечку додали прокладені алеї для того, щоби веселитися та відпочивати в цій блаженній місцині. Саме тут ми зробили багато фотографій та відео, котрі надовго залишаться в нашій пам’яті.

Підготували студенти ПО-15
Уляна Тарасевич, Ангеліна Дубковецька (текст),