«Стрілецька ватра»: вшановуючи 100-річчя ЗУНР

«Стрілецька ватра» ‑ такий просвітницько-виховний захід, присвячений сторіччю Західно-Української Народної Республіки, відбувся 1 листопада 2018 року в Івано-Франківському коледжі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Що може бути важливішим за історію? Особливо коли вона стосується проблем становлення і розвитку української державності та формування української нації. Її значущість – безмежна, а досвід – безцінний. Нас змалечку привчають пам’ятати про минулі події, та інколи, коли людина знаходиться в юному віці, вона забуває це через буденну метушню. Та, на щастя, у Івано-Франківському коледжі працюють талановиті викладачі історії, які невпинно прагнуть донести до студентів величність, багатогранність та дорогоцінність минулих часів. Це Максимець Богдан Володимирович та Надурак Наталія Миколаївна, які й стали організаторами виховного дійства, в якому неабиякі вмілості й таланти показали їхні підопічні студенти. Участь у заході взяли понад 70 студентів коледжу різних спеціальностей та курсів. Літературно-музична композиція мала на меті висвітлити бойовий шлях Легіону українських січових стрільців, установити історичне значення усусів, охарактеризувати процес становлення Західно-Української Народної Республіки, сформувати у студентів особистісне ставлення до основних фактів, подій, явищ, постатей, пов’язаних з українськими січовими стрільцями, Листопадовою революцією 1918 року. Проведений захід досягнув своєї мети, який можна розглядати за неформальну освіту. Адже знання були донесенні незвичним для присутніх глядачів-студентів способом: щирими піснями, веселими інсценівками, патріотичними віршами та запальними танцями. Індивідуальності та неперевершеності учасникам не позичати. На завершення зі словами подяки за чудовий просвітницько-виховний захід звернулася заступник директора коледжу з навчально-виробничої роботи Марта Ярославівна Чупровська. «Стрілецька ватра» з нагоди сторіччя ЗУНР була справді цікавою та вражаючою, завдяки чому подарувала чудовий настрій глядачам.

Підготувала студентка групи ПО-12

Оксана Рубаняк